מיכאל פסקל

מחלות פנימיות ואיחור באבחונן

בעיות לב

קשר סיבתי בין תנאי שירות של קצינה ששירתה בהר מירון לבין התפתחות פגימת מיוקרדיטיס.

קשר סיבתי בין אוטם שריר הלב אצל קצין משטרה שלקה עוד קודם לכן בטרשת עורקים מפושטת שקיננה בו והוכר עקב הטרדה חוזרת מצד אזרח.

קשר סיבתי בין העדר התייחסות להמלצות מלב"ת לבין החמרת מחלת לב טרשתית.

יתר לחץ דם

קשר סיבתי בין יתר לחץ דם שארע לשוטר אשר נחשף לפיגוע בבית קפה בקרית מוצקין.

קוליטיס ומחלות מעיים

תקדים ביהמ"ש העליון – קשר סיבתי בין תנאי שירות מלחיצים בתנאים סניטריים נחותים לבין החמרת מחלת קוליטיס אצל לוחמת משמר הגבול (קשור לפסה"ד המחוזי )

ערעור קצין התגמולים לבית המשפט העליון נדחה ופסק-הדין נותר על כנו.
קשר סיבתי בין צלילה בנחל הקישון להתפתחות סרטן המעי.

טחורים
קבלת ערעור לקשר סיבתי בין תנאי שירות ארוך כמכונאי ובוחן טנקים לבין פגימות טחורים, עמ"ש צווארי ובירכיים – לחץ כאן
 

ריאות

קשר סיבתי בין חשיפה לאסבסט לבין התפתחות מחלת ריאות.

קשר סיבתי בין הטרדת שוטרת ע"י מפקדה לבין התפתחות מחלת האסטמה עקב לחצים להם נקלעה.

קשר סיבתי בין הפרעת חזה אוויר לעבודה מאומצת של איש צבא קבע – אחראי מטבח.

 

סכרת

הכרה במי ששרתו בתנאי לחץ לפרוץ מחלת סוכרת לסוגייה. (בכלל סכרת מסוג 2).

דוגמאות

סוכרת

קצין הקבע ניצח - מחלת הסוכרת הוכרה כתוצאה מהשירות ב"צוק איתן"

שמח לבשר כי לאחר מאבק של שנים, קיבל ביהמ"ש השלום בחיפה את ערעור קצין חיל האוויר ולפיו המאמץ שנדרש לו במהלך המבצע גרם למחלה. הערעור התקבל למרות עמדת המומחה הרפואי מטעם ביהמ"ש אשר שלל קשר סיבתי למחלה, נחקר נגדית על חוות-דעת ובסיכומו של יום דעתו לא התקבלה. פסק הדין מלמד כי אסור לוותר על הזכויות. גם למשרתי שירות ארוך ולאחר שינויי החקיקה, יש מקום לבדוק התביעה למחלה בכל מקרה פרטני.

סוכרת

קצין המיכון הטכני בחיל האוויר - ניצח

בית המשפט המחוזי דחה את ערעור משרד הביטחון וקבע כי תנאי שירותו כאיש צבא קבע במהלך מבצע צוק איתן גרמו לפגימת הסוכרת בה לקה.

מחלות פרקים

למרות הדלקת: החיילת נאלצה לסחוב משאות כבדים

חיילת שובצה במחסן חימוש לחלקי חילוף כבדים • גם לאחר שאובחנה כסובלת מדלקת לא הועברה לתפקיד אחר • בהוראת בית המשפט נקבעו לה אחוזי נכות

גידולים

האיחור באבחון שגרם לסרטן: הצדק נעשה!

מתכבד להצדיע לקצין בצבא קבע שלאחר מאבק של כ-7 שנים אותו ניהלתי, התקבל פסק דין שהכיר בקשר הסיבתי בין מחלת הסרטן ולבין האבחון של הרופאים הצבאיים שסברו כי מדובר בטחורים אולם למעשה מחלת הסרטן היא שקיננה בגופו . קצין התגמולים באמצעות רופאיו, הצדיק את הפעולה של הרופאים הצבאיים למרות שפעלו בניגוד להנחיות קצין רפואה ראשי ולא שלחו אותו לבדיקות בטענות יהירות ומקוממות. בית המשפט בפסק דין חריף קיבל את טענותינו ופסק כי יש קשר סיבתי מקסימלי בין המחלה לבין השירות הצבאי ופסק בנוסף שעל משרד הביטחון להשיב לקצין 25 אלף שקלים כהוצאות משפט.

גידולים

הכרה במחלה ממארת עקב צלילה במי הקישון

צלילה במימי הקישון - הכרה לפי חוק הנכים (תגמולים ושיקום) בהתאם למזכר והנחיית שר הביטחון, תיבחן זכאותם של מי שחלו במחלה ממארת וצללו במי הקישון במהלך שירותם הצבאי, בנפש חפצה. ראו נא עניינו של י', אשר צלל במימי הקישון בראשית שנות ה-70 !, וכעבור כארבעים וחמש שנים לקה במחלה ממאירה מסוג נון הודג'קין והוכר כנכה צה"ל . עתה עניינו יובא בפני ועדה רפואית לקביעת דרגת נכותו. במידה וצללתם במימי הקישון, אף תקופה קצרה, יש מקום לבחינת זכאותכם לפי חוק הנכים, במידה ולקיתם במחלה ממארת.

עור

בית המשפט המחוזי קיבל את העירעור וקבע כי מחלת הפרקים הוחמרה עקב השרות הצבאי

קשר סיבתי בין תנאי שירות כללים (אף של טירונות כלל צהלי"ת לרבות טירונות בנות לבין פרוץ מחלת פסוראזיס).

קרדיולוגיה

בגלל רשלנות: לוחם לקה בדלקת חמורה

לוחם בחיל התותחנים סבל מכאבי גרון, אולם לא התאפשר לו לראות רופא • לאחר שבועות פונה לחדר המיון, אובחן כסובל מדלקת שריר הלב, ושוחרר • לאחר מאבק הוכר כנכה צה"ל

אלרגיה

תקדים - החיילת הוכרה בגין התגובה האלרגית, אורטיקריה לאחר שתנאי שירות העלו טראומת עבר

​בית המשפט קבע: הירי במטווח הזכיר לחיילת את רצח אחותה וגרם להתפרצות אלרגיה כרונית חריפה. סיפורה של השתלשלות עניינים שהסתיימה באחוזי נכות.

אלרגיה

תקדים! בניגוד לעמדת המומחה הרפואי מטעמו, קיבל משרד הביטחון את התביעה להכרה בפגימת הסינוס הפילונידלי, בה לקה הגשש – הלוחם, איש צבא קבע, כמי שנגרמה בעת ועקב תנאי שירותו

בקע טבורי

לוחם התותחנים ניצח - הבקע הטבורי בו לקה הוכר כמי שנגרם עקב תנאי שירותו הצבאי

​שמח לבשר כי לאחר מאבק של שנתיים ימים, הוכר לוחם התותחנים כנכה צה"ל בגין הבקע הטבורי בו לקה ובעטיו נאלץ לעבור טיפול ניתוחי

הפרעת חרדה

הכרה בהפרעת חרדה שהתפרצה באיחור של שנים

הוכר כהפרעת חרדה- ללא PTSD מלא. 11 שנים לאחר אסון הכרמל. ההכרת זכתה להד תקשורתי באתר YNET.

סוכרת

תקנה 9- סוכרת

סיבוכי מחלת הסוכרת - החמרת מצב ו/או תקנה 9 מחלת הסוכרת עלולה להתפתח כתוצאה מנכות מוכרת, בין גופנית כגון הפרעה לבבית ובין כתוצאה משימוש בתרופות פסיכיאטריות. הדרך להכרה במחלה זאת, עוברת באמצעות הגשת בקשה לפי תקנה 9. מתכבד לצרף קישור להחלטה אשר הכירה בנכה והוסיפה לדרגת נכותו 65% נכות ברוטו.

אורולוגיה

תקנה 9- אורולוגיה

הפרעות גופניות אורולוגיות, עלולות להתפתח כתוצאה מבעיות גב תחתון או מצב נפשי ו/או טיפול בתרופות. ההכרה מתבצעת באמצעות הגשת בקשה לוועדה רפואית לפי תקנה 9. מתכבד לצרף קישור להחלטה במסגרתה הוכר נכה שלקה בבעיות גב תחתון בגין הפרעה אורולוגית ונוספו לו 70% נכות ברוטו.

אורולוגיה

תקנה 9- אורולוגיה - הפרעה בזיקפה

פגימה אורולוגית - הכרה בוועדה רפואית במסגרת תקנה 9 לתקנות הנכים הפרעה בזקפה שעשויה להיגרר כתוצאה מהפרעה עצבית בגב או לחץ נפשי או שימוש בתרופות

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות פנו אלינו בטלפון 04-8668377 או כתבו לנו

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות פנו אלינו בטלפון 04-8668377 או כתבו לנו

Call Now Button דילוג לתוכן