מיכאל פסקל

אורטופדיה

לזכות לקוחות משרד עורך הדין מיכאל פסקל עומדים השגים בהכרה לפי חוק הנכים(תגמולים ושיקום),
בין היתר בנושאים הבאים:
קשר בין מחלה גנטית נוירולוגית ברגליים לבין הרמת משאות (גלגלים כבדים).
קשר סיבתי בין התפתחות שחיקת סחוסי הפיקה למאמצים.
קשר בין הליכים ממושכת להפרעה מולדת ברגליים.
הכרה בפגימות CRPS/RSD עקב האצת תנאי השירות את הפגימה (גם ללא חבלה ספציפית).

דוגמאות

כתף

קבלת ערעור על החלטת קצין התגמולים אשר דחה קשר סיבתי בגין אירועי חבלה לכתף בתואנה כי הלקוח לקה בפריקות כתף בטרם גיוסו.

עמוד שדרה וקרסול

קבלת ערעור הלקוח על החלטה לדחות פריצות דיסק בגב התחתון ונזק לקרסול בתואנה כי לא נגרמו עקב אירועי חבלה וכי לא נותרה נכות.ביהמ"ש קיבל את הערעור באופן מלא וקבע כי הלקוח לוקה בנכות וכי קיים קשר סיבתי בין מצבו לשירות הצבאי.

עמוד שדרה

הכרה בחייל ששרת שירות קרבי ולקה בפריצות דיסק

עמוד שדרה

קבלת קשר סיבתי בין שירות קרבי לבין פריצות דיסק (בלא אירוע חבלתי)

עמוד שדרה

ביהמ"ש המחוזי קיבל את ערעורו של השוטר הגימלאי, אשר הועדה הרפואית העליונה דחתה את ערעורו והורה לה לשוב ולבדוק את עניינו תוך התייחסות לחומר הרפואי ולטיעונים הרפואיים והמשפטיים

עמוד שדרה

לאחר מאבק של שנים, קצין החימוש הוכר כנכה צה"ל בגין הפגימה הצוואר שנגרמה לו עקב תנאי שירותו המאומצים וחבלה אותה עבר.

עמוד שדרה תחתון - צוואר

מכונאי ובוחן הרכב ניצח בית המשפט קיבל את ערעור איש הקבע מחיל האוויר וקבע כי קיים קשר סיבתי בין עיסוקו הצבאי לבין הליקוי הגופני בעמ״ש תחתון ובצוואר. בית המשפט קיבל את עמדתי ופסק באופן ראוי ויוצא דופן בניגוד לעמדת המומחה הרפואי שבית המשפט מינה. בית המשפט פסק אף שכ"ט עו"ד והחזר הוצאות רפואיות בעבור המומחים בסכום כולל של למעלה מ-12,000 ש"ח. מתכבד לצרף שלושה עמודים מתוך פסק הדין בהשמטות המחוייבות לשמירה על סודיות רפואית. אף עתה ולמרות ניסיונות לפגוע בזכאות אנשי כוחות הביטחון-משרתי שירות ארוך:קבע, משטרה, שב״ס, שב״כ ועוד, יש מקום לבחון הזכאות בכל מקרה באופן פרטני.

עמוד שדרה מותני

הכרה מאוחרת בפגימת עמוד שדרה מותני תביעתו של תומך הלחימה הוגשה 10 שנים לאחר שחרורו משירות צבאי- בית המשפט קיבל את הערעור וקבע קשר סיבתי בין מצב הגב התחתון לבין תנאי שירותו ואירוע חבלה.

גפיים עליונות – ידיים

עקב הכרה בפגימת CTS - תסמונת תעלה קרפלית עקב תנאי שירות ושימוש במכשירים רוטטים, חיתוך בשר חי (טבחים צבאיים ועוד).

גפיים עליונות – ידיים

גשש הוכר כנכה צה"ל 21 שנים אחרי שנפצע שנים ארוכות אחרי שנפצע ועבר ניתוח עבר האיש בדיקה וגילה נזק רב • משרד הביטחון קבע: תשלומי הנכות ישולמו רטרואקטיבית

כתף

לוחם שפרק כתף במשחק כדורגל יוכר כנכה צה״ל קצין התגמולים סירב להכיר בלוחם וטען שהפריקה נובעת מבעיות מהן סבל לפני השירות. ערעור על ההחלטה התקבל באחרונה לאחר שנקבע שאין כל תיעוד לבעיות בכתף קודם לגיוס

עמוד שדרה מותני

הכרה בתובע ששרת בחיל התותחנים בגין פגימת עמ"ש מתני ובעייתו אובחנה לאחר שחרורו לוחם התותחנים ניצח: יוכר כנכה בשל פגיעה בעמוד השדרה

גפיים תחתונות

קבלת ערעור לקשר סיבתי בין תנאי שירות ארוך כמכונאי ובוחן טנקים לבין פגימות טחורים, עמ"ש צווארי ובירכיים

ברך

שנים אחרי שנפצע בברך: גשש הוכר כנכה צה"ל שנים ארוכות אחרי שנפצע ועבר ניתוח עבר האיש בדיקה וגילה נזק רב • משרד הביטחון קבע: תשלומי הנכות ישולמו רטרואקטיבית

ברך

נפצע באופן לא שגרתי בצוק איתן – והוכר כנכה צה"ל לוחם בחיל ההנדסה הקרבית פרק את ברכו בשטחי הכינוס • בתחילה טענו כי לא מגיעים לו אחוזי נכות, אולם בתום מאבק משפטי הוא קיבל את מה שהגיע לו, בנוסף לפיצוי כספי

גפיים תחתונות

בוחן התחמושת ניצח - הוכר קשר סיבתי מלא בין תנאי שירותו המאומצים לבין הליקויים בגב התחתון והבירכיים.

ידיים

החיילת ששברה את היד בטרם הגיוס הוכרה כנכת צה"ל בעטיו של פסק-דין וזאת עקב פזצט"א שנדרשה לה במהלך טירונות בנות רגילה. שנים לאחר ששברה את ידה כנערה, נאלצה החיילת לבצע את התרגיל והתעלפה • למרות הסבל שעברה, היא לא הוכרה כנכת צה"ל • בית המשפט הפך את ההחלטה

גפיים עליונות - כתף

לקוח של משרדי אשר לקה במהלך שירות החובה שלו בפגימת כתף ללא אירוע חבלתי וקצין התגמולים בחר להכיר בו בלא להיגרר להליכים משפטיים. יש לדעת כי גם אם עיסוקכם הצבאי אינו כרוך במאמצים גופניים ניכרים ולא לקיתם באירוע חבלתי, חשוב לבדוק את זכאותכם לפי החוק.

עמוד שדרה צווארי

קצין החימוש ניצח- יוכר נכה צה"ל בגין פגימת עמוד שדרה צווארי אנשי שירות ארוך, שירות קבע, משטרה, שב"ס התורמים מגופם ומנפשם למען ביטחון המדינה, לא תמיד זוכים להערכה הראוייה. כך היה אף בעניינו של קצין החימוש המיוצג ע"י משרדנו ואשר ניהל מאבק של שנים להכרה בקשר סיבתי בין תנאי שירותו שכללו מאמצים פיזיים ניכרים ואירועי חבלה לבין כאבים וממצאים דיסקאליים בצוואר. משרד הביטחון טען שמדובר בשינויים ניווניים של גיל ודחה התביעה. ועדת ערר בביהמ"ש השלום בחיפה בפסק דין שניתן ביום 24.7.19 קיבל את הערעור וקבע קיומו של קשר סיבתי תוך דחיית טענות משהב"ט כנוגדות את הטבע האנושי כהגדרת ביהמ"ש וכי כאבים ומגבלות בעשור הרביעי לחיים, אינם מגבלות הקשורות לניוון כטענת משרד הביטחון. ביהמ"ש חייב את משרד הביטחון להשיב לקצין המוערך שכר טרחת עו"ד והוצאות משפט בגין תשלום למומחים הרפואיים בשכר כולל של למעלה מ-20,000 ש"ח.

-

לוחם ממלחמת לבנון הראשונה שנפצע פציעות ירי כמעט לפני 30 שנה והוכר כנכה צה"ל נפצעתם במהלך השרות, אך בחרתם שלא להגיש תביעה בסמוך לארוע? לא הכל אבוד. יש דרכים להתגבר על טענת התיישנות. מתכבד להפנות לכתבה שפורסמה באתר "ישראל היום" בעניינו של לוחם ממלחמת לבנון הראשונה שנפצע פציעות ירי כמעט לפני 30 שנה והוכר כנכה צה"ל בעקבות התביעה שהוגשה על ידי משרדי.

ידיים

מכונאי מטוסים ומכונאי רכב בחיל האוויר אשר לקה בפגיעה נוירולוגית בשתי כפות ידיו כתוצאה מעבודתו שכללה הרמת משאות ושימוש בכלי עבודה שונים.

עמוד שדרה

קבלת ערעור של גשש – פגימת עמוד שדרה הוכרה באופן מלא

עמוד שדרה מתני

הגשש איש צבע הקבע ניצח-הוכר בגין פגימת עמוד שדרה מתני. טענת משרד הביטחון כי ללוחם עז הנפש שינויים ניווניים הקשורים לגילו וכי אינו מוגבל בתנועותיו, נדחו על ידי וועדת הערר בבית משפט השלום בחיפה, בראשות כבוד השופט א. סלאמה. בית המשפט אף חייב את משרד הביטחון בתשלום הוצאות משפט. אף עתה לאחר שינויי החקיקה -תיקון 29 לחוק הנכים, יש מקום לבחון זכאותכם לפי חוק הנכים (תגמולים ושיקום).

רגליים

הנעל הצבאית גרמה לפגימת כף רגל שהוכרה במלואה עקב השרות חייל נזקק לניתוח אחרי שנאלץ לנעול נעליים צבאיות כ-12 שעות ביום • קצין התגמולים הכיר בהפרעה באצבעותיו כ"פגימה שאירעה עקב שירותו"

פגימת AVM

לאחר מאבק של שנים - הוכר כנכה צה"ל בגין פגימת AVM שמח לבשר כי ועדת ערעור בבימ"ש השלום בחיפה קיבלה את הערעור אותו הגשתי , וקבע כי מחלת ה-AVM שהינה חיבור פתולוגי בין העורקים לוורידים והתבטאה אצל החייל כגוש שפיר, אובחנה באיחור של שנים!

הפרעת חרדה

הכרה בהפרעת חרדה שהתפרצה באיחור של שנים הוכר כהפרעת חרדה- ללא PTSD מלא. 11 שנים לאחר אסון הכרמל. ההכרת זכתה להד תקשורתי באתר YNET.

פגימה אורתופדית

הכרה בנפגעי שירות ביטחון ארוך, למרות תיקון מס' 29 לחוק הנכים. משרתי שירות ארוך - הכרה בפגימה אורתופדית עקב תנאי שירות

משרתי שירות ארוך (קבע, משטרה, שב"ס וכו'), לאור תיקון מס' 49 לחוק הנכים (תגמולים ושיקום), קיים קושי בהכרה למי שמחלתו נגרמה עקב תנאי שירותו, ובכל זאת מאמצים גופניים מצטברים. שימו לב, עדיין קיימים חריגים, בין לפי הוראות החוק במפורש ובין בהתאם "לפרצות" הקיימות בו. כך בעניינו של הלוחם, איש צבע הקבע, אשר לקה בשינויים מבניים בכפות רגליו, המלוות ביבלות, ואשר הוכר לפני ימים ספורים לאחר הליך ארוך שנוהל מול קצין התגמולים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות פנו אלינו בטלפון 04-8668377 או כתבו לנו

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות פנו אלינו בטלפון 04-8668377 או כתבו לנו

Call Now Button דילוג לתוכן